Word Mechanic

Word Mechanic je velmi univerzální nástroj pro transformace a kombinace textů. Základ tvoří "Zdroj" slov (většinou jejich seznam) a "Vzor", do kterého se doplňují. Místo pro doplnění ve vzoru označíte třemi mřížkami ###. Pokud ve vzoru někde potřebujete použít tři mřížky za sebou, použijte jich 5 - #####. Další speciální řetězce jsou #repeat#, který bude nahrazen za aktuální číslo opakování, a #tab# ze kterého se stane tabulátor.

V nastavení máte několik voleb - můžete odstranit diakritiku, spojit řádky výstupu do jednoho pomocí oddělovače, přidat nějaký text před nebo za výstup, nebo výstup několikrát zopakovat (až 1000x). Při práci doporučujeme ohlídat, zda máte na konci vzoru nový řádek (odenterováno), nebo ne - každá varianta se hodí pro určité úlohy.

K čemu se dá tento nástroj tedy použít?

  • Můžete nástroj jednoduše použít pro odstranění diakritiky - vzor bude jen ### (s novým řádkem na konci) a nastavení vyberete "Odstranit diakritiku".
  • Potřebujete spojit sloupec slov do řádku? Dejte jejich seznam do zdroje, jako vzor použijte ### (bez nového řádku na konci) a v nastavení si napiště oddělovač, kterým řádky chcete spojit (čárku, středník, mezeru, čárku s mezerou, nebo tabulátor pro vložení do Excelu pomocí speciálního řetězce #tab#).
  • Někdy potřebujete do stejného vzoru dosadit různá data - například chcete vygenerovat sadu SQL dotazů. Stačí tedy data vložit do zdroje, jako vzor připravit SQL dotaz, kde na místo dat vložíte ### (klidně několikrát na různá místa) a pak už jen stačí klik a je to. Pro více dotazů v jednom SQL volání si můžete pohrát s nastavením "Text před" a "Text za".
  • Word Mechanic pomůže třeba i s úlohou, kdy potřebujete vygenerovat číselnou řadu - nevyplňujte zdroj, jako vzor použijte speciální řetězec #repeat# (s novým řádkem na konci, pokud chcete získat sloupec, bez něj pokud řádku)a v nastavení zvolte počet opakování (až 1000).

Zdroj

Vzor (### => zdroj, ##### => ###)